Francja odpada, Włochy i Niemcy również chylą głowę.

Powoli zostają znoszone obostrzenia dotyczące poruszania się w przestrzeni publicznej, jednak świat piłkarski studzi nadmierny optymizm kibiców.


Francuzi kończą sezon Ligue 1. Na ten moment nie ma jednak jeszcze pomysłu na jakich zasadach zostaną rozliczone francuskie kluby. Nie wiadomo czy PSG zostanie ogłoszone tegorocznym mistrzem Francji i jak rozwiązane zostaną rozgrywki międzynarodowe. Mimo wszystko francuski rząd nie chce podejmować ryzyka.

Wszystko wskazuje na to, że również Serie A zakończą rozgrywki na obecnym etapie. Obecnie liderem tabeli jest tam Juventus, który wyprzedza Lazio i Inter Mediolan. Większość prezesów największych włoskich klubów, patrząc na sytuacje mniej optymistycznie, prawdopodobnie będzie prosić o wstrzymanie dalszych spotkań.

Nawet pewni siebie Niemcy, którzy planowali wznowić sezon już 9 maja, ogłosili, że termin z pewnością zostanie przesunięty.


Coraz więcej światowych lig woli zachować ostrożność i nie przyśpieszać niepotrzebnie powrotu zawodników na boisko. Cały plan powrotu do gry jest na tyle skomplikowany i ciężki do realizacji, że potrzeba dużo czasu na to, by odpowiednio go dopracować. Czy polska Ekstraklasa dołączy do Francuzów i Holendrów?#pilkanozna #koronawirus #pandemia #seriea #ligue1 #bundesliga #ekstraklasa

61 wyświetlenia
  • Facebook Szpilki na trybunach
  • Instagram Szpilki na trybunach
  • Twitter Szpilki na trybunach

©2020 by Szpilki na trybunach. Stworzone przy pomocy Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now