O MNIE

Piłką interesuję się właściwie odkąd pamiętam. Nie żebym miała to "po tacie", u mnie w domu raczej sportów się nie oglądało. Ja sama, jako kilkuletnia dziewczynka, lubiłam popatrzeć na biegające ludki - sprawiało mi to przyjemność.
Dopiero w szkole dowiedziałam się od kolegów, że te ludki to np. Ronaldinho, Messi, Zidane. Podglądałam jak chłopaki grają w piłkę i porównywałam z tym, co widziałam w telewizji. Parę razy pozwolili mi nawet zagrać na obronie ale szybko zorientowałam się, że to nie dla mnie.
Wybór klubu, któremu chce kibicować był prosty. Jako Warszawianka, obracająca się w towarzystwie Legionistów, zachwycona historiami o postaciach takich jak Lucjan Brychczy czy Kazimierz Deyna padło na Legię Warszawa. Długo przyszło mi czekać na swój pierwszy mecz obejrzany z trybun. Moi rodzice, mając pewność, że na stadionach zbierają się sami chuligani, nie chcieli, bym się tam znalazła. Na szczęście udało mi się zdążyć kibicować jeszcze ze starego stadionu. Przez te wszystkie lata były okresy, w których byłam regularnym gościem na stadionie oraz takie, gdzie obecna byłam jedynie przed telewizorem. Kibicem jestem jednak do tej pory. 
W mojej „karierze” udało mi się obejrzeć parę ciekawych meczów i stadionów takich jak Camp Nou czy Stadion Narodowy 🇵🇱 podczas „Basenu Narodowego” (mecz Polska-Anglia w 2012 roku). Odnalazłam się również jako gracz w Fife. Nawet miałam przyjemność grać w paru turniejach - niestety dla mnie przegranych. Mój R. wprowadził mnie również w piłkarski świat niższych lig, jako, że sam jest piłkarzem B klasy. Ku mojemu zdziwieniu stwierdziłam, że jest tam na co popatrzeć!
Marzenie, aby połączyć pasję z pracą pojawiło się na etapie wyboru ścieżki kariery. Otarłam się o studia dziennikarskie, pisanie artykułów na portale o tematyce piłkarskiej, nawet o pracę w redakcji sportowej. Życie jednak weryfikuje nasze plany. 

 

A to dopiero początek...

©2020 by Szpilki na trybunach. Stworzone przy pomocy Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now